Bc. Kateřina Dubnová, jazykové korektury a editace textů

Reference

Advokátní kancelář Klára Samková s.r.o. - www.lawyers.cz


Lawyers.cz

"S Bc. Kateřinou Dubnovou jsem začala pracovat na základě doporučení od přátel z Facebooku, když jsem hledala korektorku a editorku svých literárních textů. Ti, kteří ji znají osobně, mi řekli, že to je skutečný "grammar nazi", což je, jak jsem si následně ověřila, velmi přiléhavá Katčina charakteristika. Postupně jsem jí svěřila nejen editaci svých knížek, ale zejména kompletní dohled nad svými webovými stránkami www.lawyers.cz, nad svým blogem www.zrcadleni.cz a nad svými "aktivistickými" stránkami www.klara- news.cz.

Kateřina je pečlivá, ovšem navíc akční a kreativní. Když ji mám za zády, nemusím se obávat, že mi uteče překlep nebo nedaj Bože i gramatická chyba. Navíc přichází sama s nápady, jak věci vylepšit, což je neocenitelné. Spolupráce s Kateřinou je pro mne a moji firmu v každém případě přínosem."

JUDr. Klára A. Samková, Ph.D.

lawyers.cz

klara-news.cz

unieadvokatu.cz

To by se advokátovi stát nemělo

111 vtipů o advokátech

Proč islám nesmí do Česka

pohledy_zpet

 

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice - www.sdzo.cz

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

"Jsme vyloženě pánský spolek, skládající se z mužů a psa. Z mužů je nadpoloviční počet ajťáků a techniků, což má nesporné výhody při tvorbě webových stránek, ovšem nesporné nevýhody při jejich plnění obsahem. Kateřina nám svými návrhy udělala několik "čar přes rozpočet", tedy přes dosavadní znění našich textů. Všechny její návrhy jsme však beze zbytku akceptovali, protože všechny byly jednoznačně ku prospěchu naší prezentace. Díky její "něžné dívčí ruce" je prezentace nás, tvrdých záchranářských chlapů, zase o něco profesionálnější - a my se můžeme s klidnou myslí věnovat té "skutečné práci", zatímco o tu "něžnou" se za nás postará Katka. Za to jí patří náš dík."

Dušan Rudecký, předseda SDZO

sdzo.cz

 

Lukáš Lhoťan - www.lukaslhotan.cz

"S Katkou Dubnovou spolupracuji od ledna 2018. Svěřil jsem jí korektury svých článků o islámu a jeho historii pro magazín Reflex a ujala se také práce na několika knihách, které jsem vydal nebo se je vydat teprve chystám. S Katkou mám jistotu, že mé texty budou včas připraveny k odeslání do redakce a budou pro čtenáře srozumitelné a poutavé. Totéž platí i pro mé knihy - mohu se díky Katce více soustředit na faktickou stránku mé tvorby a analýzu získaných informací, zatímco Katka se stará o to, aby byly tyto informace čtenářům předány v náležité formě. Vzhledem k tomu, že nás islám, kterému se věnuji, oba zajímá, je navíc schopna upozornit mě na případné nejasnosti či nepřesnosti. Je ochotná trávit nad texty, které jí zašlu, dlouhé hodiny, přeskládávat jednotlivé věty tak, aby dávaly smysl, případně upravovat odkazy na informační zdroje do podoby, v jaké mají být. Nelekla se dokonce ani korektury textu psaného jazykem 1. poloviny 19. století. Spolupráce s Kateřinou Dubnovou je tak rozhodně přínosem jak pro mne, tak pro mé čtenáře."

Lukáš Lhoťan, publicista, nakladatel

 

Výklad Koránu - část první

Čeští obránci Vídně

Takíja

Islám & islamismus v České republice

Cestujeme po Turecku

Výklad Koránu - část druhá